hobim@hobim.com
Dijital Basım ve Zarflama Mobil Banner

Dijital Basım ve Zarflama

Ülkemiz dijital basım ve zarflama sektörünün öncü ve lider kuruluşu HOBİM, yetkin veri işleme, dinamik içerikli kişiselleştirilmiş doküman tasarım/üretim olanakları ve üstün baskı/zarflama donanımları ile müşterilerine 7/24 hızlı ve güvenilir hizmet sunmayı ilke edinmiştir.

Hizmet kanalı ülke sınırları içinde kalmamakta çeşitli ülke kuruluşlarının farklı dillerde dijital doküman basım ve zarflama hizmetleri İstanbul merkezde gerçekleştirilerek yurt dışına zarf gönderi ihracatı da yapılabilmektedir.

Dijital Basım ve Zarflama Product Detail

Veri İşleme & Doküman Üretim

HOBİM, yetkin Bilgi İşlem tecrübesi ve kadroları ile müşterilerden iletilen çeşitli formatlardaki ham dataların müşteri istekleri doğrultusunda işlenmesi,ayrıştırılması, posta standartlarına göre sıralanması, kişiselleştirilmiş kurallar doğrultusunda doküman haline getirilmesi, baskıya hazırlanması aşamalarında nitelikli ve hızlı yazılım çözümleri sağlamaktadır.

Veri iletişimi, müşterilerimiz ile karşılıklı belirlenen güvenli SFTP vb. ortamlar üzerinden, istenmesi durumunda VPN vb. erişim olanakları da sağlanarak hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilmektedir. Gerekli görülmesi durumunda veri alışverişinde PGP vb. şifreleme yöntemleri de kullanılmaktadır. HOBİM ortamındaki müşteri verileri, müşterilerimiz ile yapılan sözleşmeler doğrultusunda belirlenen sürelerde sistemde kalırlar, ilgili süre sonunda silinirler.


Baskı / Zarflama Çeşitleri

Tümüyle kişiselleştirilebilir içerikte, A4, A5, A3 veya istenen boyutlarda, tek yüz baskı, çift yüz baskı, siyah/beyaz, çok renkli, tek renkli içerik özelliklerinde;
Fatura
Ekstre
Mektup
Broşür
Kitapçık
Poster
Yasal Defter
Şifre Zarfı,
Etiket vb baskılar, sürekli katlamalı form, bobin form veya kesik kağıt ortamlarına yapılabilmektedir.
Yazıcılarda 60 – 350 gram aralığında çeşitli niteliklerde kağıtlar kullanılabilmekte; yasal matbaa kapsamında seri numarası içeren fatura, gider pusulası vb her türlü doküman basımı yapılabilmektedir. Zarflamada mekanize, diplomat, C4 vb tip zarflar kullanılabilmekte, bir zarfa otomatik olarak 4 adet seçimlik insert eklenebilmektedir.

Basım - Zarflama Makine Parkı

HOBİM, basım ve zarflama operasyonlarında müşterilerine en hızlı hizmeti sunma kapsamında makine parkını yeni teknolojiler doğrultusunda yenilemektedir. Makine parkı içinde, 220 m/dk hızı ile sektörün en hızlı tam renkli mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıcıları, S/B magnetographic yazıcılar, tam renkli laser yazıcılar, S/B laser yazıcılar yanı sıra bobinden ve kesik kağıttan hızlı zarflama yapabilen zarflama makineleri bulunmaktadır. Ayrıca, baskı sonrası çeşitli işlemlerde kullanılabilen hızlı kesici, katlayıcı, yapıştırıcı son işlem donanımları da bulunmaktadır. HOBİM, basım ve zarflama kapasitesi ile bölgesinin lider kuruluşu olmanın sorumluluğunu taşımaktadır.

Katma Değerli Ek Hizmetler

Elektronik Arşiv Dijital basım için iletilen veriler doğrulusunda üretilen elektronik çıktılar, isteğe bağlı olarak şirket adına güvenli elektronik arşiv ortamında istenilen indeksler bazında tutulabilmekte, müşteriler ilgili dokümanlarına web ortamından kendi uygulamaları üzerinden veya HOBİM'in kurumsal web hizmetleri kanalından erişebilmektedirler. Bu ortam, müşterilerin kendi ortamlarında elektronik arşiv sistemi tutmadan ilgili dokümanlarına hızlı ve güvenli erişim olanağı sağlamaktadır.
  • PDF Doküman Üretimi Basılan dokümanlar, istenmesi durumunda ayrıca PDF olarak üretilip müşterinin belirleyeceği ortama aktarılarak müşteri kullanımına sunulmaktadır.
  • E-Doküman Gönderim Üretilen PDF vb elektronik dokümanlar istenmesi durumunda müşterilerin abonelerinin e-posta adreslerine periyodik olarak gönderilebilmekte, gönderi durum raporlaması yapılarak müşteri bilgilendirilmektedir. Bu kapsamda e-fatura, e-ekstre, e-mektup uygulamaları bulunmaktadır. E-posta mesajlarının içerikleri müşterinin istediği doğrultunda programlanabilmektedir.
  • Barkod Kontrollü Paketleme Dijital basım sonrası oluşan dokümanlar, çeşitli kitapçıklar, etiketler, kartlar vb diğer malzemeler ile barkod kontrollü olarak birleştirilip elle zarflama – paketleme yapılarak gönderi kanalına teslim edilebilmektedir.
  • Özel Uygulamalar Dijital basıma baz oluşturan verilerin, isteğe bağlı özel geliştirilecek programlar aracılığı ile çeşitli şekillerde raporlanması sağlanabilmekte, ilgili çıktılar CD, DVD, FTP ortamlarında müşterilerin abonelerine iletilebilmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alınız.

İletişim Formu