hobim@hobim.com

Hakkımızda

Hobim Arşivleme ve Basım Hizmetleri A.Ş. bilgisayar destekli dijital basım ve zarflama, ofset basım ve zarf üretimi, çağrı merkezi, fiziksel arşiv, elektronik arşiv, veri kayıt, danışmanlık ve yazılım geliştirme alanlarında hizmet vermektedir. 

1997 yılında bilgisayar destekli dijital basım ve zarf dolumu işlemlerini gerçekleştirmeye başlayan firmanın, dijital basım ve zarflama alanında 100 milyon imaj/ay tam renkli siyah beyaz (S/B) mürekkep püskürtmeli,  49 milyon imaj/ay S/B magnetographic, 500 bin imaj/ay tam renkli lazer ve 3 milyon imaj/ay S/B lazer baskı ile 37 milyon zarf/ay zarflama kapasitesi bulunmaktadır.

2006 yılında ofset basım ve zarf üretimi faaliyetlerine başlayan firma telekomünikasyon, internet, medya, banka ve sigorta sektörlerindeki kurumsal müşterilerine matbaa hizmeti sağlamaktadır. Firma, hizmet sağladığı sektörlerdeki firmaların talepleri doğrultusunda sürekli form üzerine kurumsal kimlik bilgilerini ve logolarını içeren ofset baskı hizmeti sağlamaktadır. Hobim Arşivleme, 115 milyon imaj/700 ton form basım kapasitesine sahiptir. 

Hakkımızda 1

Firma, yüksek işlem hacimli kurumlarının büyük miktardaki dokümanlarının, fiziki ve elektronik ortamlarda saklanarak kullanıma sunulması çerçevesinde arşiv yönetim hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca, dijital baskısı yapılan içeriklere yönelik çıktıların elektronik ortamlarda saklaması ve çeşitli kanallardan kullanıcı hizmetine sunulması, bilginin oluşturulup elektronik ortama aktarılarak kullanıma açılması, fiziksel olarak saklanması ve gerçek zamanlı raporlanması konularında da hizmet sağlamaktadır. 

Yazılım hizmetleri alanında Firma; Bio-SIGN ürünüyle imzada sahtecilik riskini azaltan biyometrik imza hizmeti, ID-SIGN ürünüyle TC Kimlik kartı aracılığıyla bilgi doğrulama ve imzalama hizmeti, DMS ürünüyle fiziksel dokümanları dijital ortama aktararak aynı zamanda hem fiziksel hem dijital belge arşivleme hizmeti ve Press ürünü ile müşterilerin .pdf formatında üretilen dokümanlarını sıkıştırıp depolama maliyetlerini azaltma hizmeti sağlamaktadır. 

Hobim Arşivleme, 35 bin M3 kapalı arşiv alanında yaklaşık fiziksel olarak 1,9 milyon kutu, elektronik olarak 3 milyar adet belge depolamaktadır.


Kapsam dokümanımıza erişmek için tıklayınız
Hakkımızda 2